22 sie 2016

Pieniny - TRIP #1Ostatnie kilka dni spędziłam w Pieninach. Mogłabym rozpisać się o tym wyjeździe, jednak zachowam tak piękne chwile dla siebie. Mam nadzieję, że zdjęcia przeniosą Was choćby w małej części do tych wspaniałych miejsc. "W górach jest coś intymnego. Nikt nie krzyczy na szczycie z radości. Człowiek sobie posiedzi, popatrzy, zrobi kilka zdjęć [...] Góry mają w sobie coś magicznego, człowiek nie zje, nie dośpi, pachnie coraz gorzej, ale nie chce przestać się wspinać. W górach liczy się tylko tu i teraz. Nikt nic ode mnie nie chce, telefon nie dzwoni, a ja czuję, że z każdym krokiem przekraczam granicę swoich możliwości. Kiedy na początku wspinaczki człowiek stoi przed szczytem i patrzy na potężną górę, czuje się przytłoczony. Kiedy patrzy na tę samą górę już po zejściu- jest dumny i ma wrażenie, że może osiągnąć wszystko..."
-Martyna Wojciechowska "Przesunąć horyzont"

"To był dobry dzień, jeden z tych, które chowasz w pudełku na dnie szuflady i wyciągasz kiedy jest ci naprawdę smutno"
-Harlan Coben "To był dobry dzień"„Kiedy jestem w górach nie istnieje świat zewnętrzny, zgiełk i pośpiech. Jest tylko natura i życie razem z jej rytmem. Ktoś może powiedzieć, że to tylko mój wymysł, bo przed życiem się nie ucieknie. Zależy kto co nazywa życiem.."

-Piotr MorawskiPodarowałeś mi coś, co nawet trudno nazwać. Poruszyłeś we mnie coś, o istnieniu czego nawet nie wiedziałam.
--Janusz Leon Wiśniewski "Samotność w sieci"

"Milczą. Teraz ani słowa, ani czyny. Teraz cisza." 
-Marcin Świetlicki


"Popołudnia w sierpniu pachną już jesienią."
-Małgorzata Musierowicz ‘Ida sierpniowa’"Te ostatnie tygodnie, spinające koniec lata z początkiem nowej jesieni, zamazują mi się w pamięci, może dlatego, że nasze wzajemne zrozumienie osiągnęło tę słodką głębię, kiedy dwoje ludzi częściej rozmawia ze sobą milczeniem niż słowami. Czuły spokój zastępuje wtedy napięcie, gorączkową paplaninę i gonitwę, które rodzą bardziej efektywnie, a w sensie zewnętrznym bardziej dramatyczne momenty przyjaźni.""Miłość to raptem słowo. Słowo z kina, z książki, z kolorowego pisma. Tak wielu ludzi wierzy, że wystarczy je wypowiedzieć i już będzie dobrze, bo ono uleczy, uratuje, oczyści. A to tylko słowo. Łatwo je wypowiedzieć, równie łatwo unieważnić. Ale spróbuj je przekształcić w prawdziwe, trwałe uczucie, zmień je w ściany domu, który stać będzie latami, niczym nie zagrożony i da ci szczęście, bezpieczeństwo, poczucie sensu i radości z każdej spędzonej wspólnie chwili. To jest trudne, a często niemożliwe. Nie wielu to umie. Naucz się tego."
-Dorota Terakowska "Ono"

Wiesz, że ja zawsze tęskniłam za Tobą już troszeczkę, nawet gdy byłeś blisko mnie. Tęskniłam już tak sobie trochę na zapas. Żeby później tęsknić mniej, gdy już pójdziesz do domu. I tak nie pomagało.
-Janusz Leon Wiśniewski "Samotność w sieci"

"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach".
-Maya AngelouWszystkie zdjęcia zostały wykonane telefonem i przerobione w VSCOcam.


7 komentarzy:

 1. Piękne ujęcia, piękne miejsca. Nigdy nie miałam okazji być tam, mam nadzieję, że się wybiorę może nie w tym roku, ale w przyszłym! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne miejsca! :) I teksty idealnie pasują do całości obrazu.

  OdpowiedzUsuń
 3. moj tata czesto tam kiedys jezdzil, ja nie bylam nigdy:/

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. W jakiej miejscowości byłaś? Możesz polecić nocleg? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W Sromowcach Niżnych, niedaleko od zejścia z Trzech Koron i blisko mostu na Słowacje. Tutaj i polecam :) http://www.starowicz.wczasywpolsce.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. W Twoim obiektywie Pieniny wyglądają naprawdę fantastycznie. Koniecznie muszę wybrać się w Pieniny, bo jeszcze tam nie byłam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Natalia Żygłowicz - fotografie , Blogger