30 wrz 2016

Budapeszt - TRIP #3


Ostatni dzień września.. Te wakacje zleciały mi zdecydowanie zbyt szybko! Na szczęście ostatni tydzień "wolności" wykorzystałam bardzo intensywnie. Głównym celem na te dni, był mój wyjazd do Budapesztu. Byłam ogromnie ciekawa jak będzie wyglądało to miasto, jego klimat i wszystko co z nim związane. Budapeszt spodobał mi się ogromnie, to przepiękne miasto, ze wspaniałymi budowlami. Każde miejsce, które odwiedziliśmy było niesamowite. Odniosłam wrażenie, że Budapeszt jest bardzo jednolitym miasto, w pozytywnym znaczeniu tego słowa! Wszystkie budowle jakby do siebie pasują, mimo że są z bardzo wielu okresów. 
Największe wrażenie zrobił na mnie oczywiście Parlament, nocą wygląda równie nieziemsko! Kolejnym pięknym miejscem było wzgórze Gellerta, mieliśmy to szczęście, że mogliśmy podziwiać na nim wschód słońca nad Budapesztem - coś niesamowite!
I dwa ostatnie miejsca, które również mnie w sobie rozkochały to Baszta Rybacka u sam Kościół Macieja, a także przepiękny Zamek Vajdahunyad. 
To była naprawdę fajna wycieczka, niestety dość krótka, ale i tak cieszę się że mogliśmy aż tyle zobaczyć! Buziaki dla Madzi, Izy i Radzia 💓 Następny wyjazd do Pragi? A może do Wiednia? Kto wie!

A Was zapraszam do oglądania zdjęć! Napiszcie w komentarzu, które miejscy wydaje się Wam najładniejsze :)
Powyższe zdjęcia zostały zrobione na Górze Gellerta.

Powyższe zdjęcia pokazują Parlament z różnych stron i od wewnątrz.

 

Powyższej Zamek Vajdahunyad, a poniżej Kościół Macieja i Baszta Rybacka.


Fontanna z Wyspy Małgorzaty, a poniżej Most Elżbiety.


Most Łańcuchowy


Powyżej Bazylika Św. Stefana i jej wnętrze. A poniżej Lasek Miejski, budynek na przeciwko Parlamentu - niestety nie wiem co to, stacja "Opera" w metrze, dwa ostatnie ujęcia - ulica Andrassy.


Plac Bohaterów
  
Powyżej widoki z Wzgórza Zamkowego.

Co myślicie o takich postach z podróży? Poprzednie, z gór Wam się podobały! Mam w planach kontynuować tę serię "trip #". W ciągu roku akademickiego zapewne nie będzie za dużo wyjazdów, o ile w ogóle jakiś. Ale chciałabym, żeby ta seria była fajną odskocznią od dotychczasowych postów :)


6 komentarzy:

 1. Zakochałam się w pierwszym zdjęciu! ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne miasto,miałam zamiar je odwiedzić w tym roku ale niestety się nie udało ;( Przeglądając Twoje zdjęcia utwierdziłam się tylko w przekonaniu,że zdecydowanie jest to miejsce warto odwiedzenia,a ile tam pięknych zakątków,które aż proszą się o jakąś bajeczną sesję :) Nie sposób wybrać jednego najładniejszego miejsca,bo jak napisałaś jest to bardzo spójne miasto,wiec wydaje mi się,że jeśli je kochać to w całości xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie polecam się wybrać jeśli będziesz mieć okazje! Jest tam tyle magicznych zameczków, że powstałoby multum pięknych sesji.. Ach ❤
   Zgadzam się zdecydowanie z ostatnim zdaniem!

   Usuń
 3. Zdecydowanie jestem za taką serio #trip! Oczywiście posty ze zdjęciami są zawsze genialne, ale taka odskocznia jest fajnym urozmaiceniem bloga :) Przy okazji możesz zachęcić innych do odwiedzenia tak cudownych miejsc :) A najlepsze zdjęcie to jednogłośnie jedynka! Chociaż wszystkie zdjęcia przedstawiające widoki z Góry są bajeczne <3 Poza tym to nie miałam pojęcia, że Budapeszt ma tak niezwykłą architekturę ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Natalia Żygłowicz - fotografie , Blogger