16 wrz 2016

Bieszczady - TRIP #2




Trudno mi uwierzyć w to, że jeszcze kilka lat temu nie lubiłam jesieni. Wydawała mi się taka smutna, widziałam tylko jej szare odcienie, deszczowe dni . Dziś nie mogę doczekać się aż jesień w pełni opanuję wszystko wokół mnie. Wypatruję pomarańczowych drzew, spadających liści, mglistych poranków i różowych zachodów słońca..

 Ostatnie dni spędzone w Bieszczadach sprawiły, że w pełni dotyk jesieni. Nie przypuszczałam, że jesień w górach, choćby ta początkowa, może być tak piękna. 
Kiedyś podobnie jak za jesienią, nie przepadałam też za górami. Kojarzyły mi się jedynie ze zmęczeniem, bezsensowną wędrówką. To niesamowite jak bardzo zmieniło się moje zdanie. Pokochałam góry, to zmęczenie które towarzyszy każdemu krokowi, uczucie gdy jesteśy coraz bliżej szczytu i te chwile, gdzie jesteśmy sam na sam z olbrzymią przestrzenią. Ta cisza na szczycie, niesamowite widoki i to szczęście, że zdobyliśmy kolejny szczyt. Małymi krokami osiągamy coś wielkiego. To tak banalne, a jednak prawdziwe.

Pokochałam góry jesienią. Przepływające przez siebie barwy, od zieleni, po żółć, pomarańcz aż po czerwień. Nie da się opisać słowami, ani zdjęciami tego co tworzy natura.Mam nadzieję, że moje zdjęcia choćby w najmniejszym stopniu przekażą Wam to piękno.



Przy ostatnim wpisie z gór , Pienin (tutaj link) dodałam już ten cytat, jednak jest on idealny, więc jeszcze raz..

"W górach jest coś intymnego. Nikt nie krzyczy na szczycie z radości. Człowiek sobie posiedzi, popatrzy, zrobi kilka zdjęć [...] Góry mają w sobie coś magicznego, człowiek nie zje, nie dośpi, pachnie coraz gorzej, ale nie chce przestać się wspinać. W górach liczy się tylko tu i teraz. Nikt nic ode mnie nie chce, telefon nie dzwoni, a ja czuję, że z każdym krokiem przekraczam granicę swoich możliwości. Kiedy na początku wspinaczki człowiek stoi przed szczytem i patrzy na potężną górę, czuje się przytłoczony. Kiedy patrzy na tę samą górę już po zejściu- jest dumny i ma wrażenie, że może osiągnąć wszystko..."
-Martyna Wojciechowska "Przesunąć horyzont"


"Bo tak naprawdę każdy z nas pragnie tylko jednego: wiedzieć, że jest dla kogoś ważny.Że bez niego czyjeś życie byłoby uboższe."
-Jodi Picoult –"Krucha jak lód"



"Mamy ograniczoną pulę uderzeń serca. Niepotrzebnie marnujemy je na wahanie, strach czy złość. A trzeba po prostu iść naprzód, znaleźć dla siebie powietrze. Takie, którym chcemy oddychać."
-Katarzyna Bonda



nasz widok z okna💕

"Nie można w życiu mieć wszystkiego, ale trzeba do tego dążyć. bo szczęście to nie cel w sobie, ale styl życia."
-Federico Moccia "Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie"



"W górach najbardziej lubiła uczucie, że wszystkie problemy, stresy i nerwy zostawia tam, na dole, że porzuca je daleko poniżej pasma kosówki, wspina się dużo lżejsza."
-Małgorzata Fugiel-Kuźmińska  "Śleboda"




"Powinniśmy cieszyć się chwilą, póki trwa, a nie martwić, że kiedyś przeminie."
-Josephine Angelini "Spętani przez bogów"




"Jeśli coś postanowiłeś, zrób pierwszy krok. I nie bój się zrobić następnego. Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę."
-Andriej Diakow "Do światła"





"Życie zaczyna się dopiero jesienią, kiedy robi się chłodniej."
-Francis Scott Fitzgerald  "Wielki Gatsby"





"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
-Paulo Coelho "Alchemik"




"Najważniejsze jest znaleźć kogoś kto dotknie twojej duszy, nie dotykając nawet jeszcze twojego ciała. Przyspieszy bicie serca, nie przyspieszając biegu zdarzeń, Poruszy twój świat, jednocześnie pozwalając pozostać ci w takim miejscu, w którym chcesz być. I nawet będąc daleko, będzie znacznie bliżej ciebie, niż wszyscy ludzie znajdujący się dookoła."
-Aleksandra Steć "Moja dusza pachnie Tobą "




"Uczucia to kolory duszy.Są cudowne i niezwykłe. Bez nich świat staje się bezbarwny i ponury."
-William P. Young "Chata"




"Liście, które jesienią spadają z drzew, chciałyby się wskazać jako przykład przemijania. Byłby to jednak zły przykład, ponieważ po kilku miesiącach drzewo wypuści nowe liście i nastanie wiosna, dokładnie taka jak była wcześniej."
-Peter Rosegger



"Przyrodę ogarnia jesień i jesiennie robi się we mnie i wokół mnie."
-Johann Wolfgang von Goethe „Cierpienia młodego Wertera”



"...a wtedy wkracza wrzesień, ma granatowe oczy i senny uśmiech, Mona Lisa dwunastu miesięcy."
-Barbara Piórkowska "Szklanka na pająki"



Powinniśmy cieszyć się chwilą, póki trwa, a nie martwić, że kiedyś przeminie. edytuj usuń
-Josephine Angelini "Spętani przez bogów"




16 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia😍 Zazdroszczę 😌

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Oj zdecydowanie tak! Na żywo jeszcze piękniej ❤

   Usuń
 3. Niesamowite... znalazłam kilka pięknych cytatów, dziękuję. :) Aż chcę się spakować i wyjechać w te cudowne Bieszczady! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Bieszczady mają to coś w sobie! Pomimo, że wychodzimy na wymarzony szczyt i męczymy się, to w pewnym sensie jesteśmy spokojni. Do tego będąc na szczycie nie chcemy stamtąd zejść bo jest tam tak pięknie! ♥ Po prostu magia!
  Cudowne zdjęcia pokazujące przepiękną jesień! ♥

  Pozdrawiam,
  esteratakesphotos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Ja w górach czuję niesamowity spokój, to niesamowite odczucie❤ Dziękuję! ❤

   Usuń
 5. Jakim obietywem robiłaś zdjęcia? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Telefon + na niektórych ujęciach clippo ;)

   Usuń
 6. Uwielbiam góry,tęsknię za nimi przez cały rok aby chociaż raz w ciągu tych 12 miesięcy przez kilka dni móc się tam przenieść.Zdecydowanie najczęściej wracam w Tatry(swoją drogą już za 1,5 tygodnia znów tam będę),jednak to własnie do Bieszczad mam największy sentyment,nawet jeśli jadę tam wczesną wiosną i szlaki pokryte są błotem i gliną to i tak wędrówka na szczyt sprawia niesamowitą radość. A widoki niezależnie od pory roku zapierają dech. :) Przeglądnęłam te wpis kilka razy i od razu czuję klimat tego miejsca,zapach,szum traw,powiew chłodnego wiatru i teraz znów będę tęsknić,aż do następnego razu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz następny cel podróży to właśnie Tatry!
   Ogromnie mi miło dzięki Twoim słowom ❤

   Usuń
 7. Muszę śmiało stwierdzić, że jak na zdjęcia wykonywane telefonem to są one na prawdę piękne! :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W końcu to człowiek robi zdjęcia!

   Usuń

Copyright © 2016 Natalia Żygłowicz - fotografie , Blogger